Tim Draper, inwestor z rynku VC, potwierdził swoją prognozę dot. ceny głównej kryptowaluty. Bitcoin będzie jego zdaniem kosztował 250 000 USD do 2022 r. 

W rozmowie z dziennikarką BlockTV Draper przypomniał swoją słynną prognozę dot. przyszłej ceny bitcoina. Jego zdaniem wyniesie ona aż 250 000 USD. Tyle że zaznaczył, że może być to prognoza pesymistyczna.

“Cena 250 000 USD oznaczałaby, że bitcoin miałby wtedy około 5 proc. udziału w światowym rynku walutowym i myślę, że może to zaniżać moc bitcoina.”

Bitcoin – co dalej z kursem?

Miliarder konsekwentnie podtrzymuje swoją popularną prognozę dot. ceny bitcoinów, nazywając ją „absolutnie solidną”. Draper stawia dziś kryptowalutę w niemal równym rzędzie ze złotem, czym wpisuje się w trend określania BTC mianem bezpiecznej przystani.

Założyciel BTCC, pierwszej chińskiej giełdy kryptowalut, Bobby Lee, uważa, że cena bitcoina może osiągnąć 200 000 USD „w bardzo krótkim czasie”. Dodał jednak, że ma na myśli miesiące lub lata, a nie tygodnie. Według niego, bitcoin przebijając 20 000 USD doprowadzi do nowej mody wśród inwestorów, którzy ponownie zaczną masowo kupować kryptowaluty, w wyniku czego cena 1 BTC sporo zyska.

Kryptowaluty alternatywą do fiatów

Dla Drapera bitcoin stanowi już dziś realną alternatywę do walut fiat, ponieważ brak zaufania do zwykłych walut i rządów doprowadzi do tego, że ludzie skierują swój wzrok w kierunku cyfrowych aktywów. Podczas wywiadu zwrócił zresztą uwagę na sytuację w Argentynie jako przykład tego, jak ludzie przechodzą z fiatów na BTC.

W lutym 2019 roku Draper przewidywał, że ludzie będą używać bitcoinów do płacenia za kawę do 2021 roku.

Jakiś czas temu dołączył do blockchainowego startupu Sense.Chat.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy uzyskać wsparcie i rady Tima. Był i jest niezwykle ważną i kluczową postacią na rynku technologii, a ostatnio w świecie blockchaina. Jest wszystkim, co chcemy naśladować […] – jest kreatywny i jest pasjonatem”

– powiedział szef działu technologii Sense.Chat, Ben Sigman.

Draper dodał:

„Jestem podekscytowany wspieraniem tej niesamowitej aplikacji. Sense.Chat poprawia ludzkie kontakty [społeczne], umożliwiając prywatne, płynne przesyłanie wiadomości i środków”.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment